Vishay/Vitramon VJ0402D100MXAAJ
VJ0402D100MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D100MXAAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D100MXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D100MXAAJ
QUANTITY
VJ0402D100MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D100MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D100MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D100MXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D100MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D100MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D100MXAAJ
RES SMD 169 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC DVR HIGH SIDE 600V 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.8MM RED datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 3W DO204AL datasheet.pdf