Vishay/Vitramon VJ0402D110KLXAJ
VJ0402D110KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D110KLXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D110KLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D110KLXAJ
QUANTITY
VJ0402D110KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D110KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D110KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D110KLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D110KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D110KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D110KLXAJ
IDC CABLE - MSC60K/MC60F/MCE60K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.5A SOT89-3 datasheet.pdf
IC LIN FAIL-SAFE 24-HTSSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 500' datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
EXPANSION BOARD UEZ GUI MULT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
1800UF 200V 34.93X104.78 85C AXI datasheet.pdf