Vishay/Vitramon VJ0402D110MXAAC
VJ0402D110MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D110MXAAC
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D110MXAAC.pdf
Availability of VJ0402D110MXAAC
QUANTITY
VJ0402D110MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D110MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D110MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D110MXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D110MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D110MXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D110MXAAC
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLK PCB 7.50MM 3POS BK datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 8.17UH 660MA 417 MOHM datasheet.pdf
DSUB 5W5 F SOD G datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RF EVAL FOR SKY67001-396LF datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 1W DO216 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf