Vishay/Vitramon VJ0402D120FXBAC
VJ0402D120FXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120FXBAC
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120FXBAC.pdf
Availability of VJ0402D120FXBAC
QUANTITY
VJ0402D120FXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120FXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120FXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120FXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120FXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120FXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D120FXBAC
OPTOISOLTR 5.3KV PHOTO FET 6-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 75A 24VDC datasheet.pdf