Vishay/Vitramon VJ0402D120KLBAC
VJ0402D120KLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D120KLBAC
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D120KLBAC.pdf
Availability of VJ0402D120KLBAC
QUANTITY
VJ0402D120KLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D120KLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D120KLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D120KLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D120KLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D120KLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D120KLBAC
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 91 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZA10 M20 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/44/180F 1.5 BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf