Vishay/Vitramon VJ0402D130FLAAP
VJ0402D130FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130FLAAP
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130FLAAP.pdf
Availability of VJ0402D130FLAAP
QUANTITY
VJ0402D130FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130FLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130FLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D130FLAAP
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 13POS .100 GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES 3.97K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf