Vishay/Vitramon VJ0402D130FXAAP
VJ0402D130FXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130FXAAP
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130FXAAP.pdf
Availability of VJ0402D130FXAAP
QUANTITY
VJ0402D130FXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130FXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130FXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130FXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130FXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130FXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D130FXAAP
FIXED IND 0.6NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CBL RIBN 30COND TWIST-PAIR 100' datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54225-538 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ST78C34 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf