Vishay/Vitramon VJ0402D130GLBAP
VJ0402D130GLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130GLBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130GLBAP.pdf
Availability of VJ0402D130GLBAP
QUANTITY
VJ0402D130GLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130GLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130GLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130GLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130GLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130GLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D130GLBAP
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ORANGE CC 0.4" datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf