Vishay/Vitramon VJ0402D130JLAAC
VJ0402D130JLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JLAAC
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JLAAC.pdf
Availability of VJ0402D130JLAAC
QUANTITY
VJ0402D130JLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130JLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130JLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130JLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D130JLAAC
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf