Vishay/Vitramon VJ0402D130JXAAP
VJ0402D130JXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130JXAAP
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130JXAAP.pdf
Availability of VJ0402D130JXAAP
QUANTITY
VJ0402D130JXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130JXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130JXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130JXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130JXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130JXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D130JXAAP
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ6 PG21 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO220-3 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 5KV N2200 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.5A SYNC 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf