Vishay/Vitramon VJ0402D130KXCAC
VJ0402D130KXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130KXCAC
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130KXCAC.pdf
Availability of VJ0402D130KXCAC
QUANTITY
VJ0402D130KXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130KXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130KXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130KXCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130KXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130KXCAC Details Description
Related parts for VJ0402D130KXCAC
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC 3.3V PLL CLOCK DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 67.73VC P600 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 23.63VC SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 250V 17A TO-3PN datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE 1600A 690V 4BN/65 AR datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf