Vishay/Vitramon VJ0402D130MLAAJ
VJ0402D130MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130MLAAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130MLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D130MLAAJ
QUANTITY
VJ0402D130MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130MLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D130MLAAJ
BOX PLASTIC GRAY 2.05"L X 1.97"W datasheet.pdf
DDR3 204P 9.2H STD BOSSLESS datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG TRIAX PIN SLDER datasheet.pdf
OSCILLATOR VCSO CONFIGURABLE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
ADAPTER SQ PIN 2.54MM 4/PC datasheet.pdf