Vishay/Vitramon VJ0402D150JXXAJ
VJ0402D150JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150JXXAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150JXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D150JXXAJ
QUANTITY
VJ0402D150JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150JXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D150JXXAJ
CONN HEADER 22POS.100 SGL datasheet.pdf
TRANS NPN 160V 0.3A SOT23 datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY ON TAPE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
IC LINE CARD ACCESS SW 28-DFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
17+17 WAY M HORIZ BM SMT W/3.5MM datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CABLE TIE IN-LINE 15.3" datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
VARNISHED CBC TAPE 1"X36YD datasheet.pdf