Vishay/Vitramon VJ0402D150KLBAC
VJ0402D150KLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150KLBAC
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150KLBAC.pdf
Availability of VJ0402D150KLBAC
QUANTITY
VJ0402D150KLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150KLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150KLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150KLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150KLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150KLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D150KLBAC
CAP CER 560PF 50KV Z5T DISK datasheet.pdf
RES SMD 1.13 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FILTER 4-POLE 2.339GHZ SMD datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 212BGA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AA datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf