Vishay/Vitramon VJ0402D150KXAAP
VJ0402D150KXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150KXAAP
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150KXAAP.pdf
Availability of VJ0402D150KXAAP
QUANTITY
VJ0402D150KXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150KXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150KXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150KXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150KXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150KXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D150KXAAP
CONN RCPT 4POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER ON/OFF 14SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
BNC CRIMP PLUG FOR BELDEN 9265 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS CABLE M-F datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf