Vishay/Vitramon VJ0402D150KXCAJ
VJ0402D150KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150KXCAJ
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150KXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D150KXCAJ
QUANTITY
VJ0402D150KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150KXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D150KXCAJ
IDC CABLE - MSD40K/MC40M/MCE40K datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.125A 125V datasheet.pdf
RCPT MINI DIMM REV RA 200CKT datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2687 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 29A TO247 datasheet.pdf
LABELS THERMAL TRANSFER PRINTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
LEAD, SGL END ASSY, LGH datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf