Vishay/Vitramon VJ0402D150KXCAP
VJ0402D150KXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150KXCAP
Brief Description
CAP CER 15PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150KXCAP.pdf
Availability of VJ0402D150KXCAP
QUANTITY
VJ0402D150KXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150KXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150KXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150KXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150KXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150KXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D150KXCAP
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
VARISTOR 354V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
BLZP 5.08/11/270LR SN BK BX datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf