Vishay/Vitramon VJ0402D1R0BXXAP
VJ0402D1R0BXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0BXXAP
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0BXXAP.pdf
Availability of VJ0402D1R0BXXAP
QUANTITY
VJ0402D1R0BXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0BXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0BXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0BXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0BXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0BXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R0BXXAP
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 105MA 6.3 OHM datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 10K OHM 20SOIC datasheet.pdf