Vishay/Vitramon VJ0402D1R0DXCAJ
VJ0402D1R0DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0DXCAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0DXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R0DXCAJ
QUANTITY
VJ0402D1R0DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0DXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R0DXCAJ
RES SMD 432 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 68A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 665 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 225W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 131MA 23 OHM TH datasheet.pdf
LED 3MM GREEN DIFF BI-LEVEL CBI datasheet.pdf