Vishay/Vitramon VJ0402D1R1DLAAP
VJ0402D1R1DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R1DLAAP
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R1DLAAP.pdf
Availability of VJ0402D1R1DLAAP
QUANTITY
VJ0402D1R1DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R1DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R1DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R1DLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R1DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R1DLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R1DLAAP
BOX ALUM BLACK 7.4"L X 4.72"W datasheet.pdf
ELEMENT CODING BL/SL 3.5 VR BK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 120W datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
HC RELAY 1 FORM C 12VDC datasheet.pdf