Vishay/Vitramon VJ0402D1R2BXBAP
VJ0402D1R2BXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R2BXBAP
Brief Description
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R2BXBAP.pdf
Availability of VJ0402D1R2BXBAP
QUANTITY
VJ0402D1R2BXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R2BXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R2BXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R2BXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R2BXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R2BXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R2BXBAP
CABLE SCSI2-SCSI2 UL2990 .9M datasheet.pdf
VARISTOR 387V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 30V 0.1A SOT363 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V S2H 0805 datasheet.pdf
A-S-145 22-18 BUTT STEEL 900F datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
OPERATIONS CONSOLE ASSY datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf