Vishay/Vitramon VJ0402D1R2CLBAP
VJ0402D1R2CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R2CLBAP
Brief Description
CAP CER 1.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R2CLBAP.pdf
Availability of VJ0402D1R2CLBAP
QUANTITY
VJ0402D1R2CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R2CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R2CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R2CLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R2CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R2CLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R2CLBAP
CAP CER 0.18UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 15POS PCB TIN datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIM TRIO PLUG SPLICE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BOARD USB DESIGN MINI-Z datasheet.pdf
750TB SOCKET VERITCAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER LVPECL 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf