Vishay/Vitramon VJ0402D1R3CLXAJ
VJ0402D1R3CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R3CLXAJ
Brief Description
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R3CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R3CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D1R3CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R3CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R3CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R3CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R3CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R3CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R3CLXAJ
RES SMD 274 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 500V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN BLADE CONT 24-20AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MC34845 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 15MM BEIGE datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC SMCJ datasheet.pdf
N/F ADAPTER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
AB 2C 2#8 SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf