Vishay/Vitramon VJ0402D1R3DXCAP
VJ0402D1R3DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R3DXCAP
Brief Description
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R3DXCAP.pdf
Availability of VJ0402D1R3DXCAP
QUANTITY
VJ0402D1R3DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R3DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R3DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R3DXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R3DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R3DXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R3DXCAP
JUMPER-H1506TR/A3048N/X 5" datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A .8MM 68POS PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 3000' datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 3.81MM datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 500MW SMD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf