Vishay/Vitramon VJ0402D1R5BXXAJ
VJ0402D1R5BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R5BXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R5BXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R5BXXAJ
QUANTITY
VJ0402D1R5BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R5BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R5BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R5BXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R5BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R5BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R5BXXAJ
BACKSHELL DB25 CLAM TYPE YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CHAN 28V 33W NI-780S datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
LED T1-3/4 YELLOW 583NM RA PCB datasheet.pdf
CABLE STRAP ARROW MT NAT 54MM datasheet.pdf
IC FLASH 512GBIT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf