Vishay/Vitramon VJ0402D1R5DXXAJ
VJ0402D1R5DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R5DXXAJ
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R5DXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R5DXXAJ
QUANTITY
VJ0402D1R5DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R5DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R5DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R5DXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R5DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R5DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R5DXXAJ
CONV DC-DC 33W 12VIN 6A SGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 145MA 9.5 OHM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 132POS .050" datasheet.pdf