Vishay/Vitramon VJ0402D1R7BXAAC
VJ0402D1R7BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R7BXAAC
Brief Description
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R7BXAAC.pdf
Availability of VJ0402D1R7BXAAC
QUANTITY
VJ0402D1R7BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R7BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R7BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R7BXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R7BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R7BXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R7BXAAC
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HARDWARE GREY BELT CLIP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 27POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
MOTION SENSOR H TYPE 180CM datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf