Vishay/Vitramon VJ0402D1R9CXAAP
VJ0402D1R9CXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9CXAAP
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9CXAAP.pdf
Availability of VJ0402D1R9CXAAP
QUANTITY
VJ0402D1R9CXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9CXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9CXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9CXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9CXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9CXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R9CXAAP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 60POS OR datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 561MA 960 MOHM datasheet.pdf