Vishay/Vitramon VJ0402D200KLAAC
VJ0402D200KLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D200KLAAC
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D200KLAAC.pdf
Availability of VJ0402D200KLAAC
QUANTITY
VJ0402D200KLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D200KLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D200KLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D200KLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D200KLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D200KLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D200KLAAC
SENSOR 50PSI 3/8-24UNF 4-20MA datasheet.pdf
THYRISTOR 400V 300A SMB datasheet.pdf
CABLE FITTING METAL 13-18MM DIA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
4 PIN TO 4 PIN 9INCH MTE CABLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 22 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf