Vishay/Vitramon VJ0402D200KLXAC
VJ0402D200KLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D200KLXAC
Brief Description
CAP CER 20PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D200KLXAC.pdf
Availability of VJ0402D200KLXAC
QUANTITY
VJ0402D200KLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D200KLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D200KLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D200KLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D200KLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D200KLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D200KLXAC
CAP CER 4700PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 100POS SMD datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/4 58A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf