Vishay/Vitramon VJ0402D220MLAAJ
VJ0402D220MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D220MLAAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D220MLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D220MLAAJ
QUANTITY
VJ0402D220MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D220MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D220MLAAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D220MLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D220MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D220MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D220MLAAJ
IC MPU MPC85XX 1.333GHZ 783BGA datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 4POS PANEL MT datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
IC FPGA 720 I/O 1926BGA datasheet.pdf
RES 3.57M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf