Vishay/Vitramon VJ0402D270FXAAJ
VJ0402D270FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270FXAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270FXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D270FXAAJ
QUANTITY
VJ0402D270FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270FXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270FXAAJ
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
C0NN RCPT 15POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
IC SW LVDS CROSSBAR 20TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 5A TO-220SIS datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 10WDFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 98MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 18V datasheet.pdf
CONN M12 4POS datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf