Vishay/Vitramon VJ0402D270JXAAJ
VJ0402D270JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270JXAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270JXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D270JXAAJ
QUANTITY
VJ0402D270JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270JXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270JXAAJ
CAP CER 10000PF 25V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 98.304MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 15UF 100V X7S 2220 datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A MBS datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL PRESSURE NPN datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf