Vishay/Vitramon VJ0402D270KXAAJ
VJ0402D270KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270KXAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270KXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D270KXAAJ
QUANTITY
VJ0402D270KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270KXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270KXAAJ
COVER STR RELIEF BLA AH 15P OR datasheet.pdf
FILTER LINE 5MH 3A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
TOOL DIE SET CRIMP .650 CABLE datasheet.pdf
FUSE 30A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
RES 124 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf