Vishay/Vitramon VJ0402D2R0BLBAJ
VJ0402D2R0BLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R0BLBAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R0BLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R0BLBAJ
QUANTITY
VJ0402D2R0BLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R0BLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R0BLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R0BLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R0BLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R0BLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R0BLBAJ
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 26.67MM datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 490MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf