Vishay/Vitramon VJ0402D2R0CXBAJ
VJ0402D2R0CXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R0CXBAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R0CXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R0CXBAJ
QUANTITY
VJ0402D2R0CXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R0CXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R0CXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R0CXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R0CXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R0CXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R0CXBAJ
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 6V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5.4A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 300MA SMD datasheet.pdf
IC UART FIFO 128B 44PLCC datasheet.pdf
ANT PHANTOM 380-400MHZ PMT WHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT UM5-4260 datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM datasheet.pdf