Vishay/Vitramon VJ0402D2R1CLBAC
VJ0402D2R1CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R1CLBAC
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R1CLBAC.pdf
Availability of VJ0402D2R1CLBAC
QUANTITY
VJ0402D2R1CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R1CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R1CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R1CLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R1CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R1CLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D2R1CLBAC
CONN RCA JACK METAL VERT WHT PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 5% 100V 1812 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN HOUSING 8 POS datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 54MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 1.3A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
500 TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
1GB MSDR X32 166MHZ IND datasheet.pdf