Vishay/Vitramon VJ0402D2R2CLAAP
VJ0402D2R2CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2CLAAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2CLAAP.pdf
Availability of VJ0402D2R2CLAAP
QUANTITY
VJ0402D2R2CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2CLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2CLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R2CLAAP
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RELAY REED SPDT 250MA 5V datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
DBEF-E FILM 0 DEG 17"X17" 10 PCS datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 144TQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 70V SMBG datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 25POS SINGLE TIN datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 1DIGIT ORN CA SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 70POS SMD GOLD datasheet.pdf