Vishay/Vitramon VJ0402D2R2DXBAC
VJ0402D2R2DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2DXBAC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2DXBAC.pdf
Availability of VJ0402D2R2DXBAC
QUANTITY
VJ0402D2R2DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2DXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2DXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D2R2DXBAC
IDC CABLE - MCS16K/MC16G/MCS16K datasheet.pdf
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 3.0A 6V CHIP 1812 datasheet.pdf
RES 36.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
KIT EXTENDER DEMO datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.1A 89 MOHM TH datasheet.pdf