Vishay/Vitramon VJ0402D2R4DLXAP
VJ0402D2R4DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R4DLXAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R4DLXAP.pdf
Availability of VJ0402D2R4DLXAP
QUANTITY
VJ0402D2R4DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R4DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R4DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R4DLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R4DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R4DLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R4DLXAP
CONN RCPT SUR 16POS .8MM TIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 5% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
INSERTION TOOL FOR 5005/6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W DO214AC datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 1.25MM STR TIN datasheet.pdf
LABEL CARD YELLOW datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO-214AC datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 5PR BRAID 300V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf