Vishay/Vitramon VJ0402D2R7CXXAJ
VJ0402D2R7CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7CXXAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7CXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R7CXXAJ
QUANTITY
VJ0402D2R7CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7CXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R7CXXAJ
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.63V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
350 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 12A 118BGA datasheet.pdf