Vishay/Vitramon VJ0402D300GLXAJ
VJ0402D300GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300GLXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300GLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D300GLXAJ
QUANTITY
VJ0402D300GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300GLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300GLXAJ
MOSFET N-CH 30V 33A I-PAK datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS 0.156 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf