Vishay/Vitramon VJ0402D300MLAAJ
VJ0402D300MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300MLAAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300MLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D300MLAAJ
QUANTITY
VJ0402D300MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300MLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300MLAAJ
SWITCH PLNGR SPST/NC 16A QC TERM datasheet.pdf
IC SECURITY SUPERVISOR 3V 16-QFN datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER HI SENS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 30ppm 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf