Vishay/Vitramon VJ0402D360MLAAC
VJ0402D360MLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D360MLAAC
Brief Description
CAP CER 36PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D360MLAAC.pdf
Availability of VJ0402D360MLAAC
QUANTITY
VJ0402D360MLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D360MLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D360MLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D360MLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D360MLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D360MLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D360MLAAC
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 36.1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5252 datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.021" datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC VOICE DAA SYSTEM SIDE 24QFN datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 1.275A 75 MOHM datasheet.pdf