Vishay/Vitramon VJ0402D390KXAAJ
VJ0402D390KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D390KXAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D390KXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D390KXAAJ
QUANTITY
VJ0402D390KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D390KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D390KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D390KXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D390KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D390KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D390KXAAJ
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 14-DIP datasheet.pdf
IC SWITCH OCTAL SPST 24SSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG INSERT SHELL M23 STRGHT datasheet.pdf
IC FPGA 1120 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
IC FPGA SOC 25K LUTS 400VFBGA datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPST-NO 5A 125V datasheet.pdf