Vishay/Vitramon VJ0402D390MXAAJ
VJ0402D390MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D390MXAAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D390MXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D390MXAAJ
QUANTITY
VJ0402D390MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D390MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D390MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D390MXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D390MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D390MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D390MXAAJ
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 15MM datasheet.pdf
SERVO DRIVE 1.5KW 230V G5 SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
3M 4926 VHB 1.5" SQ - 5/PACK datasheet.pdf