Vishay/Vitramon VJ0402D3R0BLXAC
VJ0402D3R0BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R0BLXAC
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R0BLXAC.pdf
Availability of VJ0402D3R0BLXAC
QUANTITY
VJ0402D3R0BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R0BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R0BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R0BLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R0BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R0BLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R0BLXAC
IC REG LDO -12V 1.5A TO220F datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE IVORY datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 4.42 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.6NF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf