Vishay/Vitramon VJ0402D3R0DLBAJ
VJ0402D3R0DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R0DLBAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R0DLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R0DLBAJ
QUANTITY
VJ0402D3R0DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R0DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R0DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R0DLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R0DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R0DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R0DLBAJ
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RFID M-RANGE READER USB 13.56MHZ datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 260MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 RED,YLW,RED,GRN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 0505VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf