Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXXAP
VJ0402D3R3DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXXAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXXAP.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXXAP
QUANTITY
VJ0402D3R3DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXXAP
IDC CABLE - MCE26K/MC26G/MCE26K datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO220FP datasheet.pdf
CONN SPLICE 1200-2600CMA THRU datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 278MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB32 M32 datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf