Vishay/Vitramon VJ0402D3R9BLAAJ
VJ0402D3R9BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9BLAAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9BLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R9BLAAJ
QUANTITY
VJ0402D3R9BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9BLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R9BLAAJ
CAP CER 0.022UF 35V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Multi-Step Dimming 24mA Backlight, Camera Flash 16-TQFN (3x3) datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 344MA 590 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
OSC MEMS 75.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
GUARD ASSY datasheet.pdf
150UF 16V 5X11 datasheet.pdf